Eniyinet Webmaster Forumu

Merhaba! Eniyinet’e hoş geldiniz!
En iyi net, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir.
Eniyinet, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz.
Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

WordPress En Çok Hangi Sitelerde Tercih Edilmeli

Hakan

Çaylak Üye
kullanici
7 Şub 2022
78
35
14

WordPress En Çok Hangi Sitelerde Tercih Edilmeli​


Türkiye’nin ve Dünya’nın en çok tercih edilen açık kaynak kodlu site sistemlerinden olan WordPress, bilinen en büyük avantajlarından biri dünya çapında binlerce geliştirici tarafından geliştirilmiş eklenti ve temalarıdır. O kadar çok alternatif eklenti ve temaları var ki; seçmekte gerçekten zorlanabilirsiniz.
Buna rağmen, kişisel veya kurumsal birçok web sitesi yapımında akla ilk gelen tercihlerin başında geldiği, herkes tarafından kabul edilen bir seçenektir. Peki, en çok hangi web sitesi türlerinde, neden tercih ediliyor dersiniz?

WordPress En Çok Hangi Sitelerde Tercih Edilmeli

Blog Sitelerinin İlk Tercihi​


Türkçe içerikte yayın yapan birçok blog sitesi, zaten ilk yayın amacı “Blog” olan WordPress’i tercih ediyor. Sebebine gelince, başta yönetim paneli gayet açık ve kolay bir kullanıma sahip. Her ne kadar, sayısız eklenti ve temanın ince ayarlamaları bazen kafaları karıştırsa da, başta yayıncıların destek siteleri ve internet ortamında ulaşabilecekleri kaynaklar sayesinde de kolayca üstesinden gelebilirler.

Kategorilendirme tercihleri, taslak olarak ayarlama yapmak, medya kütüphanesi ile önceden kullanılan görsellere kolayca ulaşmak ve SEO için gerekli URL yapısı ve detaylı eklenti seçenekleri sebebiyle, Blog sitesi sahipleri için birinci sırada yer aldığını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Kadın, Güzellik ve Moda Siteleri​

Blog siteleri sahiplerinin tercihiyle aynı sebepler geçerli olmakla beraber, yapımcılarının herhalde en çok üretken oldukları kategorilerden biride kadınlara yönelik sitelerdir. Temaların, birbirinden göz alıcı tasarımlarla zenginleştirilmesi, çok modern ve ilgi çekici menü yerleşimleri ile bu amaçta site açmak isteyecekler için, en az blog siteleri sahipleri kadar tercih edilmektedir.

Teknoloji Siteleri İçinde Vazgeçilmez​

Günümüzün meşhur teknoloji siteleri de, kendi geliştirmeleri ile beraber alt yapı olarak WordPress’i tercih etmekten vazgeçmiyor. Zira en çok içerik aralarında detayların ve tabloların kolaylıkla oluşturulabiliyor oluşu, tanıtılan ürünlerin karmaşıklığa yer verilmeden ziyaretçilere ulaştırılabiliyor oluşu, teknoloji severlerin de tercihleri arasına WordPress’i koymalarının en bilinen sebeplerinden birisi.

Genel Blog ve Portallar​

Bu kısımda yer alan web siteleri, internet kullanıcıları arasında hitap edebildikleri en geniş kitleye sahipler. Aynı zamanda, kullanıcı etkileşimlerinin en çok gerek duyulduğu site türleri olduğundan, anlık bildirimler, e-bülten kayıt imkânları da, diğer site türleri sahiplerinin tercih sebepleri olduğu gibi Genel Blog ve Portal sahipleri içinde geçerli sebepleri arasında.

Kurumsal Web Siteleri​

Eğlenceli içerik ile ziyaretçilerini memnun etmek isteyen bireysel siteler kadar, kurumsal sitelerde hem teknolojik alandaki tüm gelişmelerden faydalanmak, hem de sitelerinin esnekliği ve geliştirilebilirliği sayesinde rakiplerinin bir adım önüne geçmek için tercih sebepleri arasında. Özellikle, kendi bünyelerinde ki elemanlarından ya da dışarıdan destek alarak tasarım şirketlerine en çok gelen istekler arasında, kurumsal siteleri için WordPress talebi baş sıralarda yer almaktadır.
 
Üst Alt