Eniyinet Webmaster Forumu

Merhaba! Eniyinet’e hoş geldiniz!
En iyi net, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir.
Eniyinet, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz.
Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Sigaranın Sağlığa Zararları

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
99
1
46
0
eniyinet

Sigaranın Sağlığa Zararları​

Dünyada En Çok Tüketilen Zararlı Madde: Sigara​

Sigara günümüzde pek çok kişinin tükettiği sağlığa zararlı solunum yolunu yıpratan maddedir. Sigara Avrupa kıtasına ilk kez 18. yüz yılda İspanyol denizciler tarafından Amerika'dan getirilmiştir. Sigaranın getirildiği günden sonra ölüm sayıları artmaya başlamıştır. Günümüzde sigara yüzünden her ay 500.000 kişi hayatını kaybetmektedir.

Sigaranın içinde bulunan maddeler yüzünden Akciğer kanseri, Ağız kanseri, Burun kanseri, Dudak kanseri, Boğaz kanseri, Gırtlak kanseri, Yemek borusu kanseri Mesane kanseri. Ve daha pek çok kanser her sene 6 milyon kişiyi canından etmektedir.Dünya Üzerinde Çok Fazla Kişinin Kullandığı Sigara'nın Solunum Yoluna Olan Zararları​

Sigara'nın içerisindeki maddeler solunum yolundan geçerken iltihabi reaksiyonlara neden olur solunum yolunu tahriş eder, KOAH hastaları sigara içen ya da sigara dumanına maruz kalan kişiler arasından çıkmaktadır Düzenli olarak sigara tüketen bireylerde nefes alamama, göğüs’e baskı hissi, ağız kokması, isteksizlik vb. yan etkiler meydana gelir.Dünya Üzerinde Çok Fazla Kişinin Kullandığı Sigaranın Fiziksel Görünüşe Zararları Nelerdir?​

Sigara içen kişilerin cilt rengi soluk, gri bir görünüme sahiptir sigaranın içindeki bağımlılık yapıcı madde olan Nikotin deriye giden kan dolaşımını azaltarak cilt sağlığını kötü yönde etkiler.

Cilde giden kanın azalması derinin kırışmasına, derinin incelmesine sonuç olarak erken yaşlanmaya yol açar.Sigara Bağımlısı Gün İçerisinde Uzun Süre Sigara Tüketmezse Ne Olur?​

Sigara İçenlerde Bağımlılık Nikotin Denen Bağımlılık Yapıcı Madde Sonucu Ortaya Çıkmakta Sizler İçin Bağımlılığı Olan İnsanların Gün İçerisinde Nasıl Davrandıklarını Aşağıda Maddelere Ayırdık.

1) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde Aşırı Sinirli Olma Durumları Meydana Gelir.

2) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde İşlerine Odaklanamama, Konsantrasyon Bozukluğu Meydana Gelmektedir.

3) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde Sık Sık Baş Dönmesi Meydana Gelmektedir.

4) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Kabızlık Meydana Gelmektedir.

5) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde Su İçmesine Rağmen Ağız Kuruluğu Meydana Gelmektedir.

6) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Uyurken Sigara İhtiyacı Sonucu Uyku Bozukluğu Meydana Gelmektedir.

7) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde İlgi Azalması ( Hiç Bir Şey Yapmak İstememek) Meydana Gelmektedir.

8) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Cinsel İstek Azalması Olmaktadır.

9) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda İştah Bozukluluğu

10) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Bütün İnsanlara Ve Canlılara Karşı Tahammülsüzlük

11) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde Göğüs Bölgesine Baskı Hissi.

12) Sigaranın Artık Bağımlılık Seviyesine Geldiği İnsanlarda Gün İçerisinde Depresyon.

Sigaranın zararları hafife alınacak ölçüde değildir sakın sigara içmeyin, içirttirmeyin, Çevrenizde bağımlı olan birileri varsa eğer Yeşilay’a yönlendirin.
 
Üst Alt