Eniyinet Webmaster Forumu

Merhaba! Eniyinet’e hoş geldiniz!
En iyi net, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir.
Eniyinet, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz.
Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Dünya’nın Tek Uydusu Ay Değil | KAMO OALEWA

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
99
1
46
0
eniyinet

Dünya’nın Tek Uydusu Ay Değil | KAMO OALEWA​

27491500-der-kleine-asteroid-kamooalewa-umkreist-die-sonne-und-bleibt-dabei-immer-in-der-naeh...jpeg

Binlerce yıldır Ay’a farklı anlamlar yükleyip durduk, kimilerimize göre Ay bir tanrı, kimilerimize göre yol kaybettiğinde yardımcı olan bir pusula, kimilerine göre de sadece bir ışık kaynağı. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca Ay ile ilgili ilk somut kanıtları bulmaya başladık. Önce Ay’a uzay araçları gönderdik, daha sonra hayvanları, son olarak da bir insan “Neil Armstrong” ve diğer 2 astronot onları pek tanıyan olmadı maalesef herkes ilk adımı atan kişiyi tanımak istedi onların da isimleri şöyle: “Buzz Aldrin” “Michael Collins ”.

Son yüzyılda Ay ile ilgili çok fazla şey öğrendik belki de ancak Ay dışında bir uydumuz daha olduğunu sadece geçtiğimiz son 10 yıl içinde öğrenebildik. Bir araba boyutunda, küçük bir adacık. “Böyle küçük bir boyuttaki önemsiz bir şey nasıl oluyor da koskoca Dünya’nın uydusu oluyor? Hem de Ay varken!” demiş olabilirsiniz. Ama hemen bir karar vermenize gerek yok, Yaklaşık 50 Metrekare’lik bu uydu, Aydan 70.000 kat daha küçük. Güneş’in Kütle Çekiminden çok fazla etkilendiği için çok tuhaf bir yörüngeyi seyrediyor. Muhtemelen Ay’a çarpan ve daha sonra fırlayan meteor parçalarından biridir. Yapılan yörünge analizleri 300 yıl sonra Kamo Oalewa yörüngemizden çıkarak uçsuz bucaksız Uzay’ın derinliklerine doğru yoluna devam edecek.
 
Üst Alt